Vulgarismy v přímé řeči
Ahoj, mám takovou menší a palčivou otázku. Snažím se napsat svou první knihu, která vychází z mých starších povídek. U krátkých příběhů do šuplíku mi to nikdy nepřišlo jako problém. Ale jelikož hlavní postava je trochu cholerik, něco mezi Martinem Riggsem a Johnem McClanem, tak občas vypustí něco ve stylu jako:
„Víš co ti na to řeknu? Je mi to volný! Je mi u prdele, co říká Trigger. Je mi u prdele, že mě Wangová chce suspendovat. A víš co? Je mi úplně jedno, že se to podle těch idiotů z televize nelíbí daňovým poplatníkům! Mě se taky nikdo neptal, jestli chci z mých daní na Lockie postavit galerii, co vypadá jako obřezanej párek!“
„Myslím, že to stačí Pierci. Chápu, že tě to štve, ale projet novým zásahovým vozem za skoro půl druhýho milionu třicet čísel tlustou zdí, jen proto, žes nechtěl čekat na posily, je o vyhazov. Můžeš být rád, že ti Wangová před nosem mává jen tou suspendací. Kdyby tu byl starej, tak už šlapeš frontu na pracáku!“
Pierce většinou používá slova jako idiot (což je ještě v pohodě), nebo hůře kretén, imbecil, ale nebojí se zajít k "genitálům" začínajícím na č, nebo k. A má otázka je, jestli by vám v kombinaci s charakterem v knížce takové výrazy spíše vadily, nebo by vám příjemně dokreslovaly postavu a její výbušnost a povahu celkově? Jsou vulgarismy normou, nebo je ještě nevídáte v knihách tak často?
„Víš co ti na to řeknu? Je mi to volný! Je mi u prdele, co říká Trigger. Je mi u prdele, že mě Wangová chce suspendovat. A víš co? Je mi úplně jedno, že se to podle těch idiotů z televize nelíbí daňovým poplatníkům! Mě se taky nikdo neptal, jestli chci z mých daní na Lockie postavit galerii, co vypadá jako obřezanej párek!“
„Myslím, že to stačí Pierci. Chápu, že tě to štve, ale projet novým zásahovým vozem za skoro půl druhýho milionu třicet čísel tlustou zdí, jen proto, žes nechtěl čekat na posily, je o vyhazov. Můžeš být rád, že ti Wangová před nosem mává jen tou suspendací. Kdyby tu byl starej, tak už šlapeš frontu na pracáku!“
Pierce většinou používá slova jako idiot (což je ještě v pohodě), nebo hůře kretén, imbecil, ale nebojí se zajít k "genitálům" začínajícím na č, nebo k. A má otázka je, jestli by vám v kombinaci s charakterem v knížce takové výrazy spíše vadily, nebo by vám příjemně dokreslovaly postavu a její výbušnost a povahu celkově? Jsou vulgarismy normou, nebo je ještě nevídáte v knihách tak často?
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.

Komentáře
Můžeš psát jakkoli drsnou knihu, ale snažil bych se jim dost vyhýbat.
V každém případě by mi asi v textu jejich přemíra vadila a působila hodně rušivě.
Flaubert